Dne 15.11. 2016 jsme se s žáky VI. třídy naší školy zúčastnili interaktivní výstavy v rámci projektu ,,Budiž světlo“ v muzeu chytré zábavy Pod čepicí v Hronově. Programem zaměřeným na smyslové vnímání, zázraky přírodních jevů i kreativní tvorbou nás provázela usměvavá lektorka. Formou hry jsme proplouvali mezi jednotlivými exponáty, kterých jsme se mohli dotýkat, hrát si světlem a stínem, s UV světlem, vytvářet zářivé obrázky. Společně jsme měli možnost odhalovat úžasný jev - ,,luminiscenci“. Každý si vyrobil a odvezl domů malý kousek tohoto zázraku. Bylo to poutavé, poučné a zajímavé dopoledne plné malých světelných zázraků.