AKTUALITY

V tomto školním roce pravidelně navštěvujeme Městskou knihovnu v Jaroměři v Josefově. Paní knihovnice s dětmi beseduje na různá témata. Například jsme se dozvěděli jak s knížkami zacházet a jak je ukládat. Paní knihovnice dětem řekla něco o pohádkách, bajkách a říkadlech. Před Vánocemi a Velikonocemi děti probíraly lidové tradice a zvyky.   Po besedě si děti vždy prohlédnou celou knihovnu. Mohou prolistovat jakoukoli knihu, případně si s paní učitelkou půjčit vybranou knížku do školy. Na každou návštěvu se děti velmi těší a ptají se, kdy půjdeme znovu.

23. března 2018 jsme jeli do České Skalice na turnaj v sálové kopané. Ale než jsme vyjeli!!! Nebylo jednoduché sestavit družstvo, byli jsme zrovna dost nemocní. Nakonec to dopadlo , děvčata Viktorie Šarišská a Karolína Heüchelová zachránily reprezentaci naší školy na tomto turnaji. Naše družstvo bylo opravdu jiné, hrála tam děvčata proti klukům. To nemá každá škola. A holky se vážně kluků nebály.
Ve Skalici na nás čekali zdatní soupeři Broumov, Úpice, Česká Skalice. Nebylo to vůbec jednoduché, ale v posledních pěti minutách zápasu s Českou Skalicí jsme dali gól, tím jsme vyrovnali na 1:1. Co následovalo? No přece penalty. Zásluhou Davida Horáka jsme obhájili znovu 3. místo a s veselou jsme odjížděli zpět do Náchoda.
Nejlepším hráčem turnaje se stala naše Viktorka Šarišská.

Ráno 14. 2. 2018 jsme se sešli ve třídě , řekli jsme si co nás vlastně čeká, kam vůbec jdeme. Pro někoho bylo slovo archiv neznámý pojem, někdo tam byl již v minulém školním roce. Nicméně všichni jsme se těšili, přálo nám i počasí.
Ve Státním okresním archivu v Náchodě na nás čekal Mgr. Jan Čížek,který měl pro nás připravenou kupičku historických originálů. Viděli jsme kromě jiného zakládací listinu Broumova i s pečetí. To byl pro nás opravdu zážitek. Takovou možnost nemáme každý den.
Protože jsme třída rošťáků s neustálými prohřešky, připravil si pro nás také třídní knihy z 19. století ze školy v Josefově. To jsme koukali, jak všichni chodili do školy a neměli žádné zameškané hodiny. Viděli jsme také knihu pochval a knihu provinění z jedné náchodské školy z doby první československé republiky a další historické dokumenty.
S novými poznatky a plni dojmů jsme se vrátili do školy, kde na nás čekaly ještě tři vyučovací hodiny.

Dne 11. 1. 2018 jsme navštívili muzeum v Novém Městě nad Metují, prohlédli si výstavu betlémů a zapojili jsme se do soutěže o nejhezčí vánoční betlém. Dále jsme shlédli expozici zvířat a dozvěděli se mnoho zajímavostí o historii hodinek Prim.

Dne 19. 10. 2017  jsme se opět vydali do náchodského bazénu si pořádně zaplavat, zaskákat si a nechybělo také naše oblíbené potápění a hry. V letošním školním roce už patříme mezi pokročilejší plavce a své dovednosti budeme rádi dále zdokonalovat.

Copyright © 2018 Praktická škola, Základní škola a Mateřská škola Josefa Zemana, Náchod. Všechna práva vyhrazena.