Žáci V. a VI. třídy ZŠ a MŠ J. Zemana v Náchodě poslední květnovou sobotu zazářili se svým vystoupením :,,Vysílá Tv Amerika“ na Festivale národů v Hradci Králové. Festival realizovala Komise pro lidská práva Rady Královéhradeckého kraje. Letošní 7. ročník byl přehlídkou tanečních a hudebních vystoupení  škol Královéhradeckého kraje i prezentací kulturních tradic národností žijících na území našeho kraje. Třešničkou na dortu byla ochutnávka krajových specialit z Běloruska, Ukrajiny, Ruska, Vietnamu a dalších zemí. Součástí programu bylo nezapomenutelné  taneční vystoupení hradecké skupiny Sahar.