foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Do přírody nás nevyhnala jenom soutěž mladých zdravotníků, která se právě dnes, 24. května, konala v naší škole, ale hlavně potřeba protáhnout si těla, užít si sluníčko nejen za okny třídy, být spolu i docela prostá chuť nad ohněm opálené buřtíky.
Naše plány, se kterými jsme se nijak netajili, nejspíš nalákaly i naše starší spolužáky ze II. stupně. Nakonec se k nám nepřidali jenom oni, ale do party jsme přibrali i Zuzanku z běloveské třídy. Naštěstí nám školní spižírna vypomohla, aby u ohně nikdo nepolykal sliny naprázdno. O buřtíky a pečivo nebyla nouze. Po třech kilometrech svižné chůze podél řeky Metuje jsme se „utábořili“ v oblíbené osadě „Na Ostrovech“, rozdělali oheň a trochu nezdravě se občerstvili. Jako správní zálesáci jsme po sobě ohniště důkladně uhasili vodou z řeky a aniž bychom po sobě nechali jedinou viditelnou stopu, opustili jsme pekelské údolí, ve kterém nebylo po nějakých „čertovinách“ ani památky.
Na zpáteční cestě jsme sbírali jarní kvítí, bylinky i listí stromů, abychom si z nich ve škole vyrobili naučný herbář.
I když nám už v posledních metrech nohy hlásily svou nevoli a krky nám vysychaly žízní, vrátili jsme se spokojení, unaveně odpočatí a především hrdí sami na sebe, že jsme bez velkého reptání ušli bezmála šest kilometrů.

 

Copyright © 2023 Praktická škola, Základní škola a Mateřská škola Josefa Zemana, Náchod. Všechna práva vyhrazena.