foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Měsíc březen je měsícem knihy a proto jsme s žáky z VI. třídy naší školy vyrazili do naší oblíbené knihovny v Náchodě. Paní Macurová nás provedla dětským oddělením a seznámila nás s jednotlivými sekcemi. Žáci už dnes vědí, že každá kniha má na hřbetu barevný proužek, který napovídá pro jakou věkovou kategorii jsou knihy určeny. Označení je pouze orientační, podstatný je zájem a vyspělost čtenáře. Dozvěděli jsme se, jak si knížky můžeme vypůjčit a jak se k nim máme chovat. Poté si žáci se zájmem prohlíželi knížky, časopisy i leporela. Na závěr naší návštěvy v knihovně si každý vybral jednu knížku a tu si odnesl do školy. Po návratu do školy jsme si ve třídě vytvořili malý čtenářský koutek. Žáci si mohou ve volných chvílích vzít jakoukoli knížku a potěšit se s ní. V rámci čtení zařazujeme čtení a poslech z vypůjčených knížek. V rámci pracovního vyučování si každý vyrobil záložku se svým oblíbeným pohádkovým hrdinou. Již několikrát jsme si připomněli pojmy spisovatel a ilustrátor a jak je správné a ohleduplné chování ke knize důležité – stejně jako je to mezi kamarády – také k nim bychom se měli chovat ohleduplně a pěkně.

Copyright © 2023 Praktická škola, Základní škola a Mateřská škola Josefa Zemana, Náchod. Všechna práva vyhrazena.